Jak wybierać prezenty dla bliskich osób?

person Autor: Gotowe zestawy prezentowe Na:

Prezenty kojarzą nam się z czymś bardzo miłym, bo większość z nas lubi je otrzymywać. Okazuje się jednocześnie, że dużo mniej lubimy prezenty kupować a dla wielu osób, jest to zadanie stresujące. Zwykle takie zakupy okładane są na ostatni moment, bo brakuje nam pomysłów na prezenty. Okazuje się, że wystarczy trzymać się kilku zasad by w miarę szybko wybrać dobre prezenty.

Dobry plan na prezent

Zakup prezentów to swego rodzaju projekt, do którego warto się przygotować. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy do kupienia mamy kilka prezentów, na przykład gdy zbliża się gwiazdka albo gdy wybieramy się do rodziny z dziećmi. Za zakup prezentów zawsze warto zabrać się wcześniej. Gdy zostawiamy to na ostatni moment bywa tak, że musimy kupić coś co nam nie do końca odpowiada albo ma zbyt wysoką cenę. Planowanie zakupu prezentów sprowadza się więc do określenia budżetu i wypisania pomysłów na prezent. Gdy dotyczy to jednej osoby zwykle lista jest krótka i wystarczy wskazać dwie, trzy propozycje. Gdy mamy kupić prezenty dla kilku osób, najlepiej rozpisać sobie to na kartce a potem pogrupować przedmioty według miejsc zakupu.

Jak znaleźć pomysł na prezent?


Największa trudność w przypadku prezentów polega na tym, by wymyślić przedmiot, który sprawi radość obdarowanemu. W przypadku osób, które dobrze znamy jest stosunkowo łatwo. Wiemy co te osoby posiadają, jakie mają zainteresowania oraz co planują sobie kupić. Gorzej jest gdy obdarowanego znamy niezbyt dobrze. Wtedy możemy poprosić o podpowiedź kogoś z bliskiego otoczenia. Z kolei gdy kupujemy prezent dla kogoś, kogo prawie nie znamy, na przykład idąc z wizytą do przyszłych teściów, najlepiej postawić na coś uniwersalnego. Mogą to być słodycze, kwiaty, alkohol czy kalendarz w twardej oprawie. Kupując prezent dla ukochanej można postawić na biżuterię, perfumy albo bieliznę. Z kolei dobrymi prezentami dla seniorów są różnego typu fotogadżety ze zdjęciami wnuków.

Wyszukiwarki prezentów

Od kilku lat w polskim Internecie dostępne są bardzo użyteczne narzędzia pomagające nabywać prezenty. Są to internetowe wyszukiwarki prezentów. Na takich stronach możemy przeszukiwać zasoby określając wiek, płeć obdarowanego, zainteresowania czy okazję. Gdy na liście wyników jakiś przedmiot nam się spodoba od razu jesteśmy przenoszeni do sklepu internetowego, gdzie możemy szybko go zamówić.

Co jeszcze jest ważne przy dawaniu prezentów?

Przygotowując dla kogoś prezent powinniśmy pamiętać, że ważna jest nie tylko zawartość ale także wygląd prezentu. Zawsze powinniśmy dbać o to, by dać prezent ładnie zapakowany. Jeśli sami nie czujemy się na siłach możemy kupić przedmiot tam, gdzie pakowanie jest gratis. Oprócz tego w sklepach można nabyć gotowe torebki i ozdobne pudełka w różnych rozmiarach.

Jeśli szukacie innych rozwiązań pamiętajcie, że ZuBox oferuje gotowe zestawy prezentowe.

Tagi prezenty
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło